Biura

Zdrowszy i bardziej komfortowy klimat w pomieszczeniu

Aby zapewnić optymalny i zdrowy klimat w miejscu pracy, konieczne jest stosowanie nawilżania powietrza. Zdarza się że w pomieszczeniach biurowych, gdy wilgotność spada poniżej 40% powstają korzystne warunki do namnażania bakterii i wirusów. Skutkuje to absencją i zmniejszoną produktywnością pracowników. Aby temu zapobiec, wymagana jest wilgotność powietrza na poziomie minimum 40%.

Bezpłatne porady szyte na miarę

Mniej absencji

Zbyt niska wilgotność powoduje wysuszanie dróg oddechowych, suchość w gardle oraz pieczenie oczu. Bakterie i wirusy utrzymują się w powietrzu dłużej co może powodować zakażenia i choroby pracowników.

Większe poczucie komfortu

Dzięki zastosowaniu nawilżaczy HomEvap wilgotność względna jest utrzymywana na poziomie 40-60%. Jest to ważny element przyjemnego i zdrowego środowiska pracy. Pracownicy będą czuli się komfortowo oraz będą pracować skoncentrowani. Nie będą odczuwać dolegliwości fizycznych i z większą przyjemnością będą przychodzić do pracy. W takich warunkach wzrasta wydajność pracy.

Oszczędza energię

Powietrze o odpowiedniej wilgotności względnej powoduje że człowiek odczuwa komfort cieplny przy niższej temperaturze powietrza , co oznacza, że ogólna temperatura w pomieszczeniach biurowych może być niższa. Obniżając temperaturę pomieszczeń oszczędza się znaczną ilość energii jednocześnie obniżając wydatki na ogrzewanie.

Bezpłatne porady szyte na miarę