Łatwa instalacja

Montowany bezpośrednio w kanale nawiewnym powietrza

Bezpieczny dla Legionelli

Dzięki opatentowanemu filtrowi LegioSafe gwarantuje bezpieczną pracę i zabezpiecza przed bakteriami Legionelli

Automatyczne działanie

Podłączony do źródła wody i zasilania. Sterowany za pomocą bezprzewodowego panelu sterowania lub podłączony do automatyki domowej

Brak ryzyka kondensacji

Czujnik kanałowy zapobiega nadmiernemu zawilgoceniu kanałów i ewentualnej kondensacji

Adiabatyczny nawilżacz HomEvap

Szukasz nawilżacza do swojego systemy rekuperacji w domu lub miejscu pracy? Mamy dla Ciebie rozwiązanie. W gamie urządzeń HomEvap zawsze znajdziesz energooszczędny nawilżacz do wybranego zastosowania. Nasz nawilżacz jest zabezpieczony przed bakteriami Legionelli, energooszczędny i montowany bezpośrednio w kanałach instalacji wentylacyjnej odzysku ciepła (rekuperacja). Nawilżacz HomEvap wyposażony jest w filtr LegioSafe zapewniający bezpieczną pracę oraz w nagrzewnicę zwiększającą wydajność.

Jak działa nawilżacz HomEvap do nawilżania adiabatycznego

Energooszczędny nawilżacz HomEvap jest zasilany z sieci wodociągowej i posiada odpływ skroplin. Działanie nawilżacza adiabatycznego HomEvap opiera się na naturalnym procesie odparowywania wody, co pozwala w przyjemny sposób zwiększyć wilgotność powietrza.

Suche powietrze przepływa w nawilżaczu przez pochłaniającą wodę matrycę i pochłania parę wodną z wilgotnej powierzchni. Obniża to temperaturę i zwiększa wilgotność względną. Od tego momentu następuje nawilżanie adiabatyczne. Proces ten jest bardzo wydajny i zużywa najmniej energii ze wszystkich typów nawilżania.

Bezpłatne porady szyte na miarę

Zdrowy klimat w pomieszczeniu

Decyzja o zamontowaniu nawilżacza HomEvap to zawsze dobry wybór. Suche powietrze może powodować bóle głowy, suchą, swędzącą skórę, ból i suchość w gardle oraz piekące i zmęczone oczy. Ponadto ryzyko przenoszenia wirusów rozprzestrzeniających się w powietrzu, takich jak grypa, jest większe w pomieszczeniach o suchym powietrzu (poniżej 40%). HomEvap poprawia jakość powietrza którym oddychamy oraz zapobiega przeziębieniom i infekcjom. Inwestując w nawilżacz adiabatyczny, poprawiasz jakość powietrza w swoim domu, wydajność swoich pracowników oraz wydajność nauki dzieci w szkole i przedszkolu.

Komfortowy klimat w pomieszczeniu

Wilgotność względna i temperatura mają na siebie duży wpływ. Im bardziej suche powietrze, tym większe odczucie chłodu, ponieważ skóra wysycha. Jeśli wilgotność względna będzie na przyjemnym poziomie, poczujesz się bardziej komfortowo, a termostat można ustawić na niższą wartość.

Bezpieczne działanie

Dzięki czujnikowi wilgotności nie ma ryzyka kondesacji w kanałach wentylacyjnych. Nawilżacz HomEvap jest wyposażony w filtr LegioSafe zapobiegający zanieczyszczeniu bakteriami Legionelli.
Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w nagrzewnice elektryczną zapewniającą komfortową prace.

Wiele opcji sterowania

Nawilżacz HomEvap jest standardowo wyposażony w bezprzewodowy panel sterowania, ale można nim również sterować za pomocą:

  • Modbus/Bacnet
  • Sygnału 0-10 wolt
  • Stycznika wł./wył.
  • Zewnętrznego higrostatu
  • W pełni automatycznie dzięki dodatkowemu czujnikowi kanałowemu

Do pobrania

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z broszurą z produktami

Kliknij tutaj, aby zapoznać się ze specyfikacjami technicznymi nawilżacza HomEvap

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z instrukcją nawilżacza HomEvap

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do sterownika van de draadloze (HEDIS)

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do sterownika van de bedrade (HEDISW)

Kliknij tutaj, aby dostosować wartość zadaną urządzenia

Kliknij tutaj, aby dostosować funkcję urządzenia

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z objaśnieniami menu technicznego

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z różnymi opcjami sterowania

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę Modbus/Bacnet

Filmy

Masz jakieś pytania? Chętnie Ci pomożemy!