Opieka nad dziećmi, szkoły

Chroń nasze dzieci poprzez odpowiednią wilgotność i komfort termiczny w pomieszczeniu

Chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci. Chcemy je chronić i mieć pewność, że nie zachorują. Zdrowy klimat w pomieszczeniu odgrywa tutaj kluczową rolę. Ważnymi elementami są dobra wilgotność i przyjemna temperatura.

Bezpłatne porady szyte na miarę

Zdrowy i komfortowy klimat w pomieszczeniach

Środowisko wewnętrzne w szkołach lub placówkach opieki nad dziećmi często stwarza ryzyko dla zdrowia i wyników w nauce dzieci. Każdy, kto kiedykolwiek odwiedził szkołę lub przedszkole zna objawy złego klimatu w pomieszczeniach: duszne sale lekcyjne, zakurzone pomieszczenia, zaparowane okna, nieświeże powietrze.

Zła jakość środowiska wewnętrznego powoduje dyskomfort, stres i problemy z utrzymaniem uwagi. Ponadto złe środowisko wewnętrzne zwiększa ryzyko infekcji, co zwiększa absencję. Wszystko to ma negatywny wpływ na wyniki w nauce i nauczaniu.

Energooszczędne rozwiązania

Gdy w klasach jest pełno dzieci, wydziela się ciepło. Chłodzenie tej przestrzeni za pomocą tradycyjnego chłodzenia kosztuje dużo energii. Połączenie nawilżania powietrza z chłodzeniem adiabatycznym pozwala zaoszczędzić dużo energii. Dodatkową zaletą jest znaczne zmniejszenie wydajności klimatyzacji , a w niektórych przypadkach tradycyjne chłodzenie jest nawet zbędne. Zimą odpowiednia wilgotność powietrza odgrywa kluczową rolę dla zdrowia dzieci. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusów, zaleca się wilgotność na poziomie 40–60%.

Zdecentralizowane nawilżanie i chłodzenie

Wentylacja w szkołach i przedszkolach jest wszędzie inna, ale HomEvap ma rozwiązanie na każdą sytuację:

  • Montaż w istniejącym systemie wentylacyjnym
  • HomeEvap Direct samodzielny system nawilżania lub chłodzenia
  • Możliwość nawilżania i chłodzenia tylko w tych pomieszczeniach gdzie jest to konieczne.

Rozwiązania są przystępne cenowo i proste w zastosowaniu.

Bezpłatne porady szyte na miarę