Małe placówki opieki społecznej

Chroń bezbronne osoby starsze, zapewniając odpowiednią wilgotność

Zapewnij komfort osobom starszym dzięki odpowiedniej wilgotności.

Bezpłatne porady szyte na miarę

Zdrowy klimat w pomieszczeniu

W większości obiektów opiekuńczych powietrze jest zbyt suche. Powodem jest ogrzewanie i niewystarczająca wentylacja (ze względu na liczbę mieszkańców). Prowadzi to do niezdrowego klimatu w pomieszczeniach. Dlatego też starsi mieszkańcy są bardziej podatni na choroby.

Wygodny, zdrowy i energooszczędny.
Komfortowy i zdrowy klimat w pomieszczeniach wymaga wilgotności względnej powyżej 35%. Nawilżacz HomEvap jest bezpieczny w użytkowaniu ze względu na wbudowany filtr przeciwko bakteriom legionelli i działa w pełni automatycznie.

Ponieważ większość placówek opieki ma płaskie dachy, latem szybko robi się za gorąco. Energooszczędne chłodzenie za pomocą HomEvap to bezpieczny i zrównoważony sposób na zapewnienie komfortowego i zdrowego klimatu w pomieszczeniach.

Przyjemny klimat w pomieszczeniu

Suche powietrze może powodować bóle głowy, suchą, swędzącą skórę, ból i suchość w gardle oraz piekące i zmęczone oczy. Ponadto przenoszenie wirusów , takich jak grypa, jest zdecydowanie łatwiejsze w pomieszczeniach gdzie powietrze jest suche (poniżej 40% wilgotności względnej).

Uzdatnianie powietrza, które zapewnia również wilgotność w zakresie 40–60% , stanowi ważny wkład w przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach. Dzięki temu mieszkańcy i pracownicy będą czuli się w nich bardziej komfortowo i nie będą narażeni na częste zachorowania.

Eliminuje wyładowania elektrostatyczne

W opiece nad słabymi osobami starszymi, bardzo ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Osoby starsze są często dotykane podczas opieki. Dlatego też niedogodnością dla pensjonariuszy są wylądowania elektrostatyczne podczas dotykania. Wilgotność powietrza pomiędzy 40% a 60% zapobiega temu problemowi. Można to osiągnąć stosując nawilżacz HomEvap lub system HomEvap direct.

Bezpłatne porady szyte na miarę