Większy komfort dzięki HomEvap

Popraw komfort i klimat w swoim domu lub biurze, wybierając nasze nawilżacze. Nasze nawilżacze są wydajne i zapobiegają następującym problemom:

  • piekące oczy
  • podrażniony nos
  • suchość w gardle
  • skrzypiące podłogi
  • wysychanie elementów drewnianych

Jeśli zauważyłeś jeden z powyższych problemów u siebie to zdecydowanie zalecamy zamówienie nawilżacza.

Korzyści z nawilżania

Decyzja instalacji nawilżacza HomEvap to zawsze dobry wybór. Urządzenia poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy oraz zapobiegają przeziębieniom i infekcjom wirusowym i bakteryjnym.
Inwestując w nawilżacz adiabatyczny, poprawiasz jakość powietrza w swoim domu, wydajność swoich pracowników oraz dbasz o zdrowie dzieci w przedszkolu lub szkole.

Jak działa nawilżacz HomEvap?

Działanie nawilżacza adiabatycznego HomEvap opiera się na naturalnym procesie odparowywania wody, co pozwala w przyjemny sposób zwiększyć wilgotność powietrza.

Suche powietrze przepływa w nawilżaczu przez pochłaniającą wodę specjalną matrycę i pochłania parę wodną z wilgotnej powierzchni. Obniża to temperaturę i zwiększa wilgotność względną. W ten sposób następuje nawilżanie adiabatyczne. Proces ten jest bardzo wydajny i zużywa najmniej energii ze wszystkich systemów nawilżania dostępnych na rynku.

Dzięki czujnikowi wilgotności nie ma ryzyka nadmiernego nawilżenia. Energooszczędny nawilżacz HomEvap jest wyposażony w filtr LegioSafe zapobiegający zanieczyszczeniu bakteriami Legionelli. Nawilżacz HomEvap może współpracować z każdym typem rekuperatora.

Jakie rozwiązania posiada HomEvap?

HomEvap posiada dwa rozwiązania, które można bezpośrednio podłączyć do rekuperatora:

Jeśli urządzenie ma pracować niezależnie od systemu wentylacyjnego lub jego wydajność jest zbyt mała proponujemy:

  • Nawilżacz z wentylatorem HomEvap Direct
    Jest to samodzielna jednostka z własnym wentylatorem. HomEvap Direct można zainstalować w dowolnym miejscu i nie jest wymagany system wentylacji lub rekuperacji.

Masz jakieś pytania? Chętnie Ci pomożemy!