Łatwy w instalacji na HRV

Montowana bezpośrednio na kanale powrotnym powietrza rekuperatora

Automatyczne działanie

Podłączony do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Sterowanie za pomocą sterownika bezprzewodowego lub automatyki domowej

Pośrednie chłodzenie adiabatyczne

Umiejscowienie chłodnicy przed wymiennikiem chłodzi wymiennik

Energooszczędny

Jest to najbardziej energooszczędny sposób chłodzenia

Chłodnica HomEvap

Najbardziej energooszczędna forma nawilżania i chłodzenia, łatwa w utrzymaniu oraz o niskich kosztach eksploatacji.

W metodzie tej wykorzystuje się tzw. „mokre matryce”, które umieszcza się w strumieniu powietrza, w wyniku czego następuje odparowanie, a powietrze zostaje schładzane i nawilżane.

Korzystając z chłodzenia adiabatycznego zapewniasz komfort w domu lub biurze bez konieczności korzystania z klimatyzacji. Chłodnicę adiabatyczne HomEvap, są trwałe, kompaktowe i energooszczędne. Dzięki chłodzeniu adiabatycznemu możesz łatwo schłodzić swój dom lub przestrzeń biznesową.

Chłodnica HomEvap zapobiega również nagrzewaniu się domu i sprawia, że nocne chłodzenie jest bardziej efektywne. Aby klimat w pomieszczeniu był jeszcze bardziej komfortowy, możesz dodać nawilżacz HomEvap, który nawilża zasysane powietrze. Ponieważ pośrednie chłodzenie wyparne jest procesem naturalnym, w niektórych pomieszczeniach lub obiektach może być konieczne dodatkowe chłodzenie.

UWAGA: chłodnica HomEvap nie zastępuje tradycyjnej klimatyzacji a jej wydajność może być niewystarczająca do schłodzenia pomieszczeń

Bezpłatne porady szyte na miarę

Brak kondensacji

Działanie chłodnicy HomEvap jest zabezpieczone przez czujnik kanałowy zamontowany za chłodnicą w kanale. Mierzy on wilgotność względną w kanale i wyłącza urządzenie, gdy wilgotność względna przekroczy 85%. Jeżeli czujnik ulegnie uszkodzeniu, urządzenie zostanie wyłączone. Gwarantuje to bezpieczną pracę.

Cichy

Chłodnica HomEvap jest montowana na kanale powrotnym powietrza z rekuperatora i nie posiada swojego wentylatora. Ponadto nadmiar wody jest odprowadzany do kanalizacji i nie jest ponownie używany. Nie ma więc pompy, która mogłaby hałasować.

Brak widocznej instalacji

Chłodnica HomEvap jest instalowana na kanale powietrza powrotnego z rekuperatora. Wykorzystuje kanały powietrzne do transportu schłodzonego powietrza. Nie ma jednostki zewnętrznej ani nieestetycznej jednostki wewnętrznej.

Bezpieczny

Działanie chłodnicy HomEvap jest zabezpieczone przez czujnik kanałowy montowany w kanale za chłodnicą. Zabezpiecza to przed zbyt dużą ilością wilgoci w kanale i ryzykiem kondensacji.

Do pobrania

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z broszurą z produktami

Kliknij tutaj, aby zapoznać się ze specyfikacjami technicznymi nawilżacza HomEvap

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z instrukcją nawilżacza HomEvap

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do sterownika van de draadloze (HEDIS)

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do sterownika van de bedrade (HEDISW)

Kliknij tutaj, aby dostosować wartość zadaną urządzenia

Kliknij tutaj, aby dostosować funkcję urządzenia

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z objaśnieniami menu technicznego

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z różnymi opcjami sterowania

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę Modbus/Bacnet

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z Deklaracją Właściwości Użytkowych

Filmy

Masz jakieś pytania? Chętnie Ci pomożemy!