Domy mieszkalne, konstrukcje szkieletowe, budownictwo pasywne

Aby zapewnić komfortowy i zdrowy klimat w pomieszczeniu, zaleca się minimalną wilgotność względną 40%!

Jeśli szczypią cię oczy, czujesz suchość w gardle lub nosie, masz suchą skórę i w domu dochodzi do wyładowań elektrostatycznych oznacza to że powietrze w Twoim domu jest zbyt suche. Zbyt suche powietrze w domu powoduje nie tylko problemy zdrowotne, ale także odkształcenia elementów drewnianych, paczenie i skrzypienie podłóg.

Bezpłatne porady szyte na miarę

Zdrowy i komfortowy klimat w pomieszczeniu

Suche powietrze może powodować bóle głowy, problemy skórne, zwiększoną podatność na przeziębienia, suchość gardła i pieczenie oczu. Oczy są wrażliwe na niską wilgotność. Osoby noszące soczewki kontaktowe odczuwają duży dyskomfort, gdy wilgotność względna spada poniżej 40% . Kurz i brud osadza się na wilgotnych soczewkach, powodując większe podrażnienia.

Innowacyjny i niewidoczny

Jeśli użytkujesz dom z systemem odzysku ciepła (rekuperacja) nawilżacz HomEvap , chłodnica lub Combi Comfort HomEvap jest rozwiązaniem na zbyt suche powietrze. Urządzenia są montowane w istniejących systemach wentylacji i nie są widoczne w Twoim domu. Nie masz systemu wentylacji z odzyskiem ciepła? W takim razie HomEvap Direct jest dla Ciebie. Można go łatwo umieścić w pomieszczeniach technicznych, szafach, na strychach lub w piwnicach.

Chroni drewniane podłogi, cenne dzieła sztuki i instrumenty muzyczne

Aby zapobiec negatywnym skutkom wypaczania elementów drewnianych takich jak np. drewniana podłoga, należy zapewnić odpowiednią wilgotność. HomEvap przedłuża żywotność podłóg, chroni cenne dzieła sztuki, a instrumenty muzyczne są mniej podatne na rozstrojenie. Zapewnia klimat w pomieszczeniu poprzez utrzymywanie wilgotności na odpowiednim poziomie.

Bezpłatne porady szyte na miarę